Lofoos

Представники Координаційної Ради з питань душпастирства у кризових ситуаціях в гостях у ТВДС

PLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVEPLG_VOTE_STAR_INACTIVE
 

DSC 025011

21 березня У ТВДС завітали представники Координаційної Ради з питань душпастирства у кризових ситуаціях Патріаршої курії УГКЦ та представник зонального відділу правопорядку в Тернополі Іван Бугай.


   Першим виступив начальник зонального відділу правопорядку Тернополя полковник Іван Бугай. Він ознайомив братів із розпорядженням, виданим Кабінетом Міністрів України "Про службу військового духовенства (капеланську службу) у Збройних Силах, Національній Гвардії та Державній прикордонній службі", яке визначило головні завдання, порядок діяльності, взаємодію, права і обов'язки у сфері реалізації особовим складом права на свободу світогляду і віросповідання: підрозділів (посадових осіб) з питань служби військового духовенства (капеланства), військових священиків( капеланів), органів військового управління, консультативно - дорадчого органу - Ради у справах душпастирської опіки при МОУ (Рада), уповноважених від релігійних організацій за співробітництво з Міністерством оборони України. 
   Пан Володимир Станчишин, який є психологом в центрі психічного здоров'я - Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького (шпиталь - єдина поліклініка в Україні, яка належить УГКЦ), представив братам основні аспекти посттравматичного стресового розладу та співпраці з тими людьми, які від нього постраждали. Пан Володимир розповів, що читав лекції для багатьох священиків нашої Церкви у різних єпархіях та ствердив, що духовні особи часто не розуміються на психології чи психологи не знаються на духовних темах. Він ознайомив братів із всіма особливостями посттравматичного стресового розладу.

   Сама ідея праці над психологією ПТСР виникла 2 роки тому: не тоді, коли почалися події АТО на Сході України, а власне, коли почалася хвиля демобілізацій. Саме тоді виникла потреба над працею військовослужбовців, які поверталися з зони бойових дій.

   Саму травму поділяють на "Т" - травму і "т" - травму. "т"- травма - великі стресові події у житті людини, що залишають рану у її психіці - зрада чоловіка, раптове звільнення, пограбування тощо. "Т" - травма - це події, які визначаються: раптовістю, руйнівною силою, небезпечністю життя та ідентичності, безвихідністю, тривалістю. Власне саме "Т" призвощить до ПТСР. Проте обидві травми є важливі. Люди, які переживають "т" - травму, можуть мати серйозні психологічні розлади, які можуть самі собою за пів року, натомість люди, які постраждали від "Т" - травми будуть мати велику відсоткову потенційність до набування ПТСР. Не всі хлопці, котрі повертуються зі Сходу обов'язково матимуть ПТСР, а можуть набути "т" - травму і навпаки. Сам посттравматичний синдром не проходить сам собою, а минається тільки в результаті чи опісля психологічної реабілітації та лікування. Також нам були представлені 7 ознак ПТСР, та ознак, які є супутні йому.

   Паном Володимиром також була представлена оцінка травми, яка є характерною для багатьох поколінь українських чоловіків - емоційна емгібованість, тобто придушення своїх емоційних виявлень, бо часто в дитинстві нас вчать, що чоловіки не плачуть чи мають бути сильними і не виявляти емоцій. Внаслідок назбирування емоцій у людській психіці, через деякий час відбувається виплеснення їх назовні із супроводженням агресії. Насамкінець подав послідовність дій, щодо праці з такими людьми та репрезентував деякі практичні вказівки.

   Опісля взяла слово адміністративний асистент Координаційної ради пані Іванна Гудь, яка репрезентувала братам основні аспекти праці Ради та запросила до співпраці.

DSC 023311

DSC 0235111

DSC 023711

DSC 024111

DSC 024311

Фото: Андрій Волянюк

 

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити

float
© 2008 - 2016. Тернопільська Вища Духовна Семінарія. Всі права застережено.
Використання матеріалів сайту дозволено при умові обов'язкового вказання активного гіперпосилання на джерело.
Прес-служба ТВДС не завжди поділяє думку авторів публікацій.

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Please publish modules in offcanvas position.